Добровільно-примусово

Автор: Анна Чернюк Дата: . Категорія: Блог "Цвіт Нації"

Ось і пролунав перший тривожний дзвоник в бік батьків.
Хто ще не зрозумів: пан Каськів, керівник робочої групи "Національні проекти", вирішив переплюнути Європу і в добровільному (за схемою безвідсоткового кредиту) порядку, а може і примусовому, замінити шкільні підручники нетбуками.

Форуми вирують обуренням: як так, держава, досі забезпечувала школярів підручниками, поставила батьків у незручне становище? Тепер вони, батьки, повинні постати перед школою в якості спонсорів.

І звідки взялася статистика, скільки учнів (1,5-2 млн школярів) за рахунок батьків зможе придбати ці нетбуки?

Розберемося в цьому питанні з точки зору споживача. Наприклад, у мене є дитина шкільного віку. Припустимо, зараз він переходить в 9 клас. Тобто, свідомо він вже подорослішав і непередбачених витрат, таких як: підготовка до вступу в інститут, заняття з репетиторами, відвідування позашкільних закладів, значно збільшиться. Моя зарплата, скажімо, нижче середнього рівня. З неї: 20% піде на комунальні послуги, 70% - оплата навчання, купівля продуктів, оплата проїзду. Залишається 10%, з яких я зобов'язана відкласти на "чорний день", а на залишок погасити безвідсотковий кредит на купівлю нетбуку. А якщо в сім'ї двоє дітей?

А що, якщо програмного забезпечення для нетбуків буде недостатньо, його потрібно буде постійно оновлювати? Зрештою, електронні версії книг теж десь треба брати. Виходить, що крім купівлі шкільного атрибуту, потрібно ще розтрачуватися на дорогий "абгрейд". Незістиковочка ...
А тепер я школярка-відмінниця. Мої однокласники і так недолюблюють мене, називають вискочкою, заучкою. Держава, як і обіцяла, забезпечує мене нетбуком безкоштовно. Хтось буде заздрити тихенько, а когось це обурить (особливо це стосується дітей з неблагополучних чи малозабезпечених сімей). На уроках і перервах я буду терпіти знущання вдвічі більше.

От якщо б державою, без допомоги батьків, забезпечити таким важливим аспектом всіх школярів. І не за гарні чи погані оцінки, а тому що так потрібно, так диктує нам сучасний світ. Можливо, вирівняні "під лінійку" школярі, ставилися б до один одного і дорогих речей належним чином.

Як електронні книги, так і нетбуки, звичайно, мають позитивні і негативні сторони (про це ви могли читати в статті "Електро-, паперово-... Або боротьба за школяра"), але, як показує практика, не нам з вами вирішувати , що потрібно нашим дітям.
Особисто я утримаюсь від будь-яких коментарів, думаю, що сказано (не тільки мною) і так вже багато.