Електро-, паперово-... Або боротьба за школяра

Автор: Анна Чернюк Дата: . Категорія: Блог "Цвіт Нації"

Написати цю статтю мене спонукали дискусії в Інтернеті на теми: "як полегшити школяреві рюкзак"; "як мотивувати його до навчання"; "як змусити учня читати", і т.д.

Дійсно, в сучасному світі із завидною безліччю технологій, важко затримати увагу на чомусь конкретному. А як бути зі школярами, які як і СТ *, прагнуть йти в ногу з часом? Дуже просто: впроваджувати ці самі СТ в шкільну програму. Як показує практика, комп'ютерне навчання з початкових класів дає позитивні результати у розвитку учня. І це навіть при тому, що не кожна сім'я може дозволити собі придбати вже незамінний атрибут сучасного життя.

А найважливіший висновок з усього цього можна зробити такий: не знання елементарних комп'ютерних програм ставить під загрозу розвиток школяра, як потенційного працівника будь-якої організації. І ось прийшов час перетворення книги в її електронну версію. Але чи може вона значно полегшити навантаження на середньостатистичного школяра? Конкретної відповіді не може дати, напевно, і сам розробник цієї ідеї. Тому як орієнтувався, швидше за все, на іншого споживача. Так чи інакше, ми можемо розглянути книгу з позиції школяра.

З плюсів можна виділити:
- Невелика вага книги (як відомо, книга важить кілька сот грамів);
- Немає потреби носити безліч книг (одна електронна книга може вмістити в собі більше десятка друкованих);
- Сторінки не рвуться і не мнуться (їх там просто немає);
- Не знищуються дерева, а, значить, не страждає екологія.
Ось, мабуть, і всі позитивні моменти. Не багато не мало, але вражає.

З негативної точки зору, виділяються такі моменти:
- Висока ціна (чи зможе батько забезпечити свою дитину такою книгою, або Держава школи?);
- Чи не втратить книга свого статусу "джерела знань" перейшовши до музею, як раритетний експонат?
- Черговий привід конкуренції між школярами (хто крутіше?).

Продовжувати цей список можна вічно, зачіпаючи й теми вкладеної праці в паперову книгу, і саму цінність книги. Але я вважаю, що кожен повинен робити свій висновок і робити вчинки значущі йому. Не в моїй компетенції давати будь-якої поради в даній ситуації і нав'язувати свою думку потенційному покупцеві, тому, замість підсумку, бажаю кожному робити правильні вибори.

СТ * (прим.) - сучасні технології.